Konto Fundacji Rytm Gliwice: Bank BGŻ,

18 2030 0045 1110 0000 0360 6920

KRS Fundacji: 0000442065, Nip Fundacji: 631-264-76-48, Regon Fundacji: 243-115-120

Fundacja Rytm Gliwice planuje od przyszłego roku (2019) zorganizowanie 1 ogólnopolskiego festiwalu
wokalnego osób z niepełnosprawnościami "Zaczarowany mikrofon". Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty
eliminacyjne (pierwszy w marcu 2019) można już dokonywać zapisów. Prosimy w tym celu kierować
zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu
Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon, www.fundacjarytmgliwice.pl

Sonda

Powiedz nam ile masz lat
 

Licznik gości

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj31
mod_vvisit_counterWczoraj153
mod_vvisit_counterTen tydzień601
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień1013
mod_vvisit_counterTen miesiąc4645
mod_vvisit_counterPoprzedni Miesiąc4265
mod_vvisit_counterŁącznie530680


Sprawozdanie z koncertu finalnego I Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalnego Osób z Niepełnosprawnościami „Zaczarowany Mikrofon” Gliwice 2019 (19.10.2019)

FINAŁ festiwalu piosenki osób niepełnosprawnych Zaczarowany Mikrofon za nami! Występujący uczestnicy pokazali, że niepełnosprawność nie przeszkadza w realizacji pasji jaką jest śpiew. Przybyli z różnych części kraju, nieraz pokonując setki KILOMETRÓW. Czy było warto? Zdecydowanie tak! Ponad 30 uczestników z całej Polski wykonywało różne gatunki muzyczne. Raz były to piosenki niesamowicie delikatne, wręcz wzruszające. Nawiązujące do ludzkiego życia i spraw, które należą do trudnych. Były też te bardzo dynamiczne. Wręcz dyskotekowe. Jak mówi jeden z opiekunów osób z niepełnosprawnościami - dla każdego uczestnika śpiew, występ, to swego rodzaju oczyszczenie. Każdy przeżywa występ w inny sposób. Jeden manifestuje swoją siłę. Inny skupia się na trudnych chwilach. Właśnie dlatego ten konkurs jest niezwykły. Tu nie ma miejsca na bezrefleksyjne śpiewanie, byle tylko zyskać poklask, byle zyskać sławę. Byle założyć jak najdroższą kreację i wywołać zazdrość w oczach innych uczestników. Nie nie. Tu chodzi o to, by pokazać siłę. Siłę walki z życiową trudnością. I śpiew jest takim środkiem, który działa. Po części konkursowej jurorzy wręczyli nagrody 3 najlepszym występującym z grupy osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz 3 najlepszym występującym z grupy osób z niepełnosprawnością fizyczną. Nagrody finansowe, rzeczowe. Ale czy w ogóle można mówić o lepszych i mniej lepszych? Zdaniem organizatora - zdecydowanie nie. Tu nie chodzi o bicie rekordów. Tu chodzi o stworzenie przestrzeni dla realizacji talentów. Przestrzeni, w której każdy będzie miał możliwość występu. I ten występ doda każdemu motywacji na długi okres czasu. Tu każdy wygrał - motywację do dalszego działania. Ogromne zainteresowanie ze strony uczestników pokazuje, że tego typu inicjatywy są potrzebne. To świetna odskocznia od codzienności. W tym wszystkim pomagają Sponsorzy. Prywatni i instytucjonalni. Osoby prywatne proszą o anonimowość. Wydarzenie zostało dofinansowane z budżetu miasta Gliwice, oraz środków ZAiKS. Dziękujemy także organizacji ogólnopolskiej PFRON za objęcie naszego festiwalu patronatem PFRON. Dziękujemy wreszcie Politechnice Śląskiej i Panu Rektorowi Politechniki Śląskiej za objęcie naszego Festiwalu także patronatem tej wielkiej i znanej w kraju uczelni.

Sporządził Zespół prasowy Fundacji Rytm Gliwice

 
Juror Koncertu Finalnego 2019 - ksiądz Paweł Wróbel

Proboszcz parafii NMP Królowej Aniołów w Chudowie. Zainteresowania: Muzyka klasyczna i nie tylko, oprócz tego jestem płetwonurkiem - pierwszy ślub podwodny (patrz YouTube ), wędkowanie, organizuję w parafii koncerty i festyny, uwielbiam przyrodę i zwierzęta.

 
Juror Koncertu Finalnego 2019 - Henryk Pielichowski

Jest dyplomowanym nauczycielem z 28 letnim stażem pracy. Pracował w szkole podstawowej, gimnazjum, liceum, szkole policealnej, kolegium nauczycielskim oraz Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach. Grał w zespołach muzycznych – głównie muzykę rockową. Prowadził - opiekował się młodzieżowymi zespołami rockowymi. Wielokrotnie był członkiem JURY w przeglądach muzycznej twórczości młodzieżowej. Prowadzi naukę gry na gitarze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W roku 2013 otrzymał Pierwszą Nagrodę Prezydenta Miasta Gliwice za upowszechnianie kultury muzycznej.

 
Juror Koncertu Finalnego 2019 - Ewa Radlak

Pedagog, doradca zawodowy, trener rozwoju osobistego. Kiedyś, zajmowała się organizacją imprez artystycznych: teatralnych, plastycznych i muzycznych. Od kilkunastu lat jako doradca zawodowy nie tylko wspieram uczniów gliwickich szkół w planowaniu przez nich przyszłości edukacyjno-zawodowej, ale także w rozwijaniu przez młodzież zainteresowań i pasji. Co lubię? Lubię podróże, obcowanie z młodymi, kreatywnymi ludźmi, a także literaturę i muzykę. Jeśli chodzi o tę ostatnią, to najbliższe memu sercu, czy raczej uchu - są rockowe brzmienia :)

 
Juror Koncertu Finalnego 2019 - Henryk Zydek

Wieloletni pedagog, wychowawca, pasjonat muzyki. Muzyka była i jest jego wielką miłością - od zawsze. Jako nauczyciel organizował i prowadził młodzieżowe zespoły muzyczne w placówkach szkolnych, w których pracował. Jest propagatorem wszelkich działań i inicjatyw muzycznych, które z całego serca wspiera i wspomaga.

 
Juror Koncertu Finalnego 2019 - Teresa Wilanowicz

Z zawodu architekt - obecnie na emeryturze. Udziela się społecznie w organizacjach działających na rzecz seniorów oraz organizacjach kulturalnych, w wolnych chwilach maluje. Od zawsze miłośniczka piosenek i muzyki popularnej.

 
Juror Koncertu Finalnego 2019 - Paweł Wenderski

Paweł Wenderski były lekkoatleta (absolwent wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego), wokalista. Dwukrotnie zwyciężył  w telewizyjnym programie ''Szansa na sukces”, z Renatą Przemyk i Ireną Santor. Wziął udział w koncercie ''Violetty Villas''  w Teatrze Wielkim w Łodzi wykonując utwór ''Józek''. Otrzymał wiele nagród i wyróżnień, w tym cenne Wyróżnienie Honorowe  Danuty Grechuty na Festiwalu ''Korowód'' w Krakowie. W grudniu 2013 roku wydał płytę świąteczną ''Czas nadziei'', a obecnie pracuje nad płytą autorską. W swoim repertuarze artysta  ma następujące koncerty: ''Pocałunek ognia'' - Piosenki Violetty Villas, ''Świecie nasz ''- Piosenki Marka Grechuty, ''Szalone lata 80-te'', ''Wielcy Nieobecni'', utwory artystów, którzy odeszli: Cz. Niemena, V.Villas, A.German, I.Jarockiej, A.Zauchy, A.Jantar, M.Grechuty, W.Młynarskiego, Z.Wodeckiego. Artysta zaprezentuje utwór autorski z płyty ''Czas nadziei'' (słowa Ola Krupa, muzyka Dolnośląskie Radio).

 
Juror Koncertu Finalnego 2019 - Janusz "Swosza" Swoszowski

Jest muzykiem, kompozytorem piosenek i wykonawcą. Od wielu lat  jest  inicjatorem projektów muzycznych, których celem jest  propagowanie naszej rodzimej kultury w jak najszerszym  zakresie. Ostatnio założył grupę twórców “Winnica pod Gliwicami” skupiającą  młode  talenty tj: poetów, kompozytorów, muzyków  i wykonawców oraz ludzi, którzy będą  wspierać i promować ich poczynania. “Winnica pod Gliwicami” już miała swoją premierę, która odbyła się dnia 20.09.2014 w Klubie Muzycznym “4art” w Gliwicach gdzie jej debiut przyjęto spontanicznie! Oprócz koncertów “Winnica” ma zamiar organizować młodym artystom warsztaty: z kompozycji, pisania tekstów, aktorstwa, ruchu scenicznego, dykcji i wielu innych pokrewnych scenicznych dziedzin. Janusz “Swosza” Swoszowski - na co dzień jest geodetą.

 
Juror Koncertu Finalnego 2019 - Szymon Pilch

Luther King powiedział takie zdanie: „Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodź. Jeśli nie umiesz chodzić, czołgaj się. Ale bez względu na wszystko – posuwaj się naprzód”, dlatego według mnie warto się rozwijać, bo jeśli tego nie robimy, to się cofamy. Jestem Szymon Pilch i mam 18 lat. Uczęszczam do 2 klasy technikum w ZSET w Sośnicy. Interesuje się... Jest tego sporo, ale przede wszystkim kocham taniec, w którym niejednokrotnie uzyskiwałem pozytywne wyniki.

 
Juror Koncertu Finalnego 2019 - Władysław Rewieński

Wieloletni nauczyciel. Muzyka dla niego to relaks i ciepłe wspomnienia muzykowania w domu rodzinnym ... Aktualnie, wspiera i wspomaga wszelkie promuzyczne inicjatywy na terenie naszego miasta..."

 
Juror Koncertu Finalnego 2019 - Joanna Sarré

Z wykształcenia inżynier chemik, psycho-pedagog kreatywności oraz trener organizacji pozarządowych. Prezes Centrum Inicjatyw Społecznych, w którym od 20 lat prowadzi różne programy: - rozwijające wolontariat (szczególnie młodzieżowy),  - wspierające twórcze wychowanie dzieci i młodzieży, - wspomagające rozwój społeczeństwa obywatelskiego.

 
Juror Koncertu Finalnego 2019 - Michel Rachel

Michel B. Rachel - wł. Rafał Łukasz Śliwiński, ur. 1980 r. w Wadowicach. Obecnie Wrocław. Autor kompozycji muzycznych, instrumentalista, radiowiec, założyciel telewizji internetowej STUDIO VTV.

 
Juror Koncertu Finalnego 2019 - Angelika Mosiężna

Flecistka i pianistka. Wiceprezes Stowarzyszenia Muzycznego „Mozart", prowadzę również prywatne studium muzyczne Gama-Bis.

 
Juror Koncertu Finalnego 2019 - Małgorzata Mazur

Małgorzata Mazur - zastępca dyrektora Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach i jednocześnie nauczyciel przedmiotów teoretycznych w Zespole Szkół Muzycznych w Tychach, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, menedżer kultury - wieloletni dyrektor samorządowych instytucji kultury.

 
Juror Koncertu Finalnego 2019 - Tomasz Kozieł

Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Magister sztuki, kompozycji. Twórca muzyki kameralnej, orkiestrowej, chóralnej i rozrywkowej; multiinstrumentalista (z dyplomem trębacza),  kompozytor, wokalista, pedagog; uczestniczy w wielu wydarzeniach artystycznych uświetniając je swoimi występami. Współpracuje z wieloma artystami. W chwili obecnej pracuje nad własną płytą zatytułowaną "Przedostatnie słowo". Doświadczony w pracy jurorskiej; terapeuta -psycholog.  Jako człowiek  doświadczony w pracy edukacyjnej postanowił również  napisać książkę, która, jak zapowiada, zrewolucjonizuje spojrzenie na współczesny system  edukacji.

 
Juror Koncertu Finalnego 2019 - Anna Karwot

Od 15 lat działam społecznie, przede wszystkim wspierając działalność kobiet. Jestem i była doceniona przez Prezydentów RP, z zawodu jestem prawnikiem wiele lat byłam sekretarzem miasta i urzędnikiem administracji rządowej przy Wojewodzie Opolskim jako Szefowa Zespołu Audytu Wewnętrznego. Jako Prezes Forum Kobiet Ziemi Gliwickiej działam na rzecz wsparcia kobiet od 15 lat, organizując Plebiscyt Ziemi Gliwickiej Diana ostatnio doceniony przez Dziennik Zachodni w Plebiscycie Osobowość Roku 2018. Kocham sztukę, zarówno malarstwo jak i muzykę, balet. W moim domu wciąż stoi pianino, z 1900 roku choć jestem samoukiem grania na tym instrumencie, kilka lat  szkoliłam się w Ognisku Baletowym przy ul. Bytomskiej. Kocham muzykę klasyczną, ale również współczesną, ważna dla mnie jest treść. Jako Sekretarz Miasta Knurowa byłam współtwórczynią powstania na Śląsku Radia RMF MAX, zorganizowałam sporo koncertów w ramach Dni Knurowa z udziałem Gwiazd Beaty Kozidrak, Anny Dąbrowskiej, Grupy Myslowiz, Zespołu Śląsk. W sercu Kocham Marka Grechutę i Czesława Niemena, wspierał młodych artystów. Bycie z wami podczas takiego konkursu to ogromna dla mnie Sprawa, móc wspierać osoby tak wrażliwe jak Wy... Dziękuję

 
Juror Koncertu Finalnego 2019 - Sabina Karafioł

Nazywam się Sabina Karafioł i mam 17 lat (w czerwcu 18 lat). Mieszkam w Gliwicach i uczęszczam do technikum. Interesuję się fotografowaniem, motoryzacją, tańcem,  muzyką oraz rysowaniem. Jestem osobą otwartą, szaloną, odważną, wesołą i pełną poczucia humoru oraz energii. Odnajdę się w każdej sytuacji i podołam każdym zadaniom.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 88