Konto Fundacji Rytm Gliwice: Bank BGŻ,

18 2030 0045 1110 0000 0360 6920

KRS Fundacji: 0000442065, Nip Fundacji: 631-264-76-48, Regon Fundacji: 243-115-120

Fundacja Rytm Gliwice planuje od przyszłego roku (2019) zorganizowanie 1 ogólnopolskiego festiwalu
wokalnego osób z niepełnosprawnościami "Zaczarowany mikrofon". Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty
eliminacyjne (pierwszy w marcu 2019) można już dokonywać zapisów. Prosimy w tym celu kierować
zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu
Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon, www.fundacjarytmgliwice.pl

Sonda

Powiedz nam ile masz lat
 

Licznik gości

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj31
mod_vvisit_counterWczoraj153
mod_vvisit_counterTen tydzień601
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień1013
mod_vvisit_counterTen miesiąc4645
mod_vvisit_counterPoprzedni Miesiąc4265
mod_vvisit_counterŁącznie530680


Juror Koncertu Finalnego 2019 - Monika Kaczmarczyk

W wieku 10 lat wyszła po raz pierwszy na deski teatru pod przewodnictwem pana Andrzeja Pisarka. Zakochała się w możności bycia za każdym razem inną osobą podczas kolejnego ze spektakli. Dzięki temu zaczęła dużo czytać. Z tamtych czasów zostało jej zamiłowanie do sceny oraz uwielbienie do książek. Jej powołaniem finalnym było hotelarstwo. Jest osobą kochającą swoją pracę i otaczających ją codziennie nowych ludzi.

 
Juror Koncertu Finalnego 2019 - Andrzej Jarczewski

W gliwickim samorządzie zajmował się kulturą. W latach 1994-2002 jako wiceprezydent, a następnie m.in. jako przewodniczący Komisji Kultury w Radzie Miejskiej. Twórca muzeum w Radiostacji Gliwice. Wydał kilka książek, ostatnio – powieść pt. „Selma”, pokazującą życie muzyczne gliwickiej młodzieży w stanie wojennym. Wykonawca i propagator piosenek turystycznych. Kompozytor kantaty „110 słów Papieża w Gliwicach” oraz m.in. hymnu „Kocham Gliwice”.

 
Juror Koncertu Finalnego 2019 - Tomasz Donocik

Założyciel i producent grupy TEWU, z którą wydał dwa albumy - "Wyrwani ze snu" i "Ślad po  sobie". Producent kilku polskich grup hip hopowych, swojej solowej  płyty "Daj mi wiarę" oraz ścieżki  dźwiękowej do serialu "Biuro kryminalne" dla TVP2, w którym  zagrał również rolę w jednym z odcinków. Nominowany do tytułu  "Świętochłowiczanin roku 2008". Współpracował m.in. z Patricią Kazadi oraz Peją.

 
Juror Koncertu Finalnego 2019 - Joanna Blacha

Muzykoterapeutka, pedagog, nauczycielka rytmiki. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, specjalność muzykoterapia. Od kilku lat prowadzi profesjonalną terapię muzyką dla osób z zaburzeniami rozwojowymi (autyzm, Zespół Aspergera) w szkole podstawowej oraz zajęcia rytmiki z dziećmi w wieku przedszkolnym. Po pracy – członkini amatorskiego zespołu rockowo-bluesowego, klawiszowiec.

 
Juror Koncertu Finalnego 2019 - Mieszko Adamkiewicz

Długoletni Radny Urzędu Miejskiego w Gliwicach. Człowiek ciągle mający na względzie dobro ogółu mieszkańców naszego Miasta, założyciel kilku fundacji i sieci szkół, wreszcie nasz przyjaciel i długoletni sympatyk, autor wielu interesujących pomysłów w prowadzeniu Festiwalu Muzycznego jeszcze w czasach Stowarzyszenia Rytm Gliwice, a później Fundacji Rytm Gliwice. Do dnia dzisiejszego wspierający nasze działania w odniesieniu do Urzędu Miejskiego i władz Miasta. Prywatnie sympatyczny kolega, zawsze lub prawie zawsze uśmiechnięty. Kolega o dobrym sercu, życzliwy i uczynny. Wielekroć uczestniczący w jury naszych koncertów, wielekroć przemawiający podczas nich i wreszcie wspierający nas dobrą radą. Cieszymy się, mając takiego orędownika w UM i w naszej Radzie. Życzymy Mieszkowi rozwoju jego własnych inicjatyw, których jest sporo. Do największych z nich należy - prowadzenie sieci szkół „Siódemka” oraz prowadzenie Restauracji. Z tego względu Mieszko nazwany może być także biznesmenem i zapewne jest biznesmenem.

 
Juror Koncertu Finalnego 2019 - Marlon Couto Ribeiro

Poznajcie brazylijskiego poliglotę Marlona Couto Ribeiro, który jest prawdziwym wulkanem energii i mieszkanką wybuchową, jeżeli chodzi o języki azjatyckie. Gdy pytamy się 30-letniego Marlona, skąd jest, odpowiada zawsze, że z Gliwic, choć do Polski trafił zaledwie 5 lat temu dzięki Bogu. Jego szalona podróż do tej części Europy związana jest oczywiście z językami oraz muzyką. Chciał podszkolić język polski, ale udało mu się zamieszkać w naszym kraju dzięki kontaktom z polskimi esperantystami.  Dziś pracuje w szkole językowej Level w Gliwicach, gdzie uczy japońskiego, arabskiego, szwedzkiego i hiszpańskiego oraz w szkole językowej Porto Alegre, gdzie naucza portugalskiego z Brazylii. Sam niemal codziennie szlifuje jeszcze inne języki, a w wolnych chwilach chodzi do pobliskiego baru z kebabami na tureckie konwersacje z pracującym tam Turkiem. Chodzi na pogawędki po arabsku do mieszkania emeryta z Egiptu, a spotyka się od czasu do czasu z przedsiębiorcą pochodzącym z południa Indii, z którym ćwiczy sobie język tamilski! Oprócz tego, udziela korepetycji grania na gitarze. 10 lat temu nauczył się grać na tym instrumencie od rodzinnego przyjaciela, wyśmienitego gitarzysty w Brazylii. Przez rok miał zespół w swoim kościele, ale niestety zespół postanowił już nie grać razem, kiedy gitarzysta zespołu odszedł z powodów prywatnych. Marlonowi bardzo się podobają pieśni uwielbienia australijskiego zespołu Hillsong, które są przetłumaczone na wiele języków. Przypada mu do gustu również Bossa Nova jak i MPB ze swojej ojczyzny.

 
Sprawozdanie z koncertu eliminacyjnego festiwalu w Gliwicach w ramach I Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalnego Osób z Niepełnosprawnościami „Zaczarowany Mikrofon”

Doskonała atmosfera, 30 uczestników i profesjonalne jury. Oto festiwal Zaczarowany Mikrofon ...

Wspierany przez Urząd Miejski w Gliwicach, stowarzyszenie ZAiKS, Instytut Regionalny Kultury w Katowicach, Urząd Marszałkowski w Katowicach, GCOP w Gliwicach i wiele innych instytucji - oto on, festiwal Zaczarowany Mikrofon.

Dzień eliminacji pełny był dobrych emocji. Najpierw, uczestnicy wzięli udział w warsztatach. Uczyli się występowania na scenie, emisji głosu i panowania nad tremą.

Zgromadzeni docenili możliwość współpracy z profesjonalnymi trenerami, w rodzinnej atmosferze.

Koncert eliminacyjny rozpoczął się o godzinie 16:00. Poprowadził go Mateusz Błazenek, niesamowity człowiek, który studiuje język chiński, choć prowadził po polsku.

Uczestnicy występowali w 2 grupach: z niepełnosprawnościami intelektualnymi i z niepełnosprawnościami fizycznymi.

Jurorzy zostali wyłonieni spośród profesjonalnych nauczycieli śpiewu, którzy mają szeroką wiedzę o specyfice występów niepełnosprawnych. Dzięki temu oceniali w sposób obiektywny i równy.

30 występujących uczestników pokazało różne poziomy talentu. Trzeba przyznać, że nikt nie znalazł się tu przypadkiem. Widać było ogromną pracę włożoną w przygotowanie do występu.

Widzami byli goście z różnych części Polski, niektórzy przyjechali nawet z drugiego końca Polski, żeby zobaczyć czym jest nowo powstała inicjatywa. Atmosfera wśród publiki była doskonała! Widać było, że to ludzie empatyczni i otwarci na drugiego człowieka.

Jurorzy, w kilkunastoosobowym składzie, ocenili przybyłych. W trakcie przerwy, można było zjeść pyszne kanapki oraz ciasto, napić się herbaty i kawy, oraz porozmawiać z jurorami. Nie bez znaczenia było jedzenie. W końcu występy powinny odbywać się bez uczucia głodu. O catering zadbali wolontariusze, którzy na bieżąco przynosili kolejne porcje dobrego jedzenia.

Z koncertu powstała relacja wideo, którą stworzył Andrzej Bałucki. Operator kamery.

Jury obradowało sprawnie, dzięki czemu wyniki poznaliśmy już po kilkunastu minutach. W czasie obrad wystąpili artyści. Piosenkarze i tancerka. Niesamowite widowisko!!!

 
Koncert finalny Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalnego Osób z Niepełnosprawnościami „Zaczarowany Mikrofon” 19.10.2019 r.

Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko”, ul. Pszczyńska 85, 44-100 Gliwice

14.00 warsztaty

16.00 koncert

Jeśli ktoś akompaniuje sobie na jakimś instrumencie, to musi go przywieźć razem z oryginalnym kablem do niego. Piosenka może być ta sama lub nowa, czyli w tej tabeli może się jeszcze zmienić, wtedy trzeba od razu przysłać mp3.

Uczestnicy:

Grupa

Nazwisko i imię

Miejscowość / opiekun muzyczny

Tytuł piosenki

D (i)

Florek Olivier


Hrubieszów - Szwanc Iwona

Kochaj mnie (Zbigniew Wodecki)

M (i)

Bańburska Kinga (razem z panami do asysty tanecznej)

Józefin - Czarnecka Teresa

Powiadają, żem jest ładna (Bayer Full)

M (i)

Chojnowski Antoni


Mysłowice - Poniatowska Katarzyna

Jak na lotni (Andrzej Zaucha, Kuba Badach)

M (i)

Ciesielska Marta

Częstochowa - Ciesielska Iwona, Gładyszewska Daria

Szukaj mnie (Edyta Geppert)

M (i)

Gajda Marcin

Sławków - Człapa Katarzyna

Zostańmy razem(Stachursky)

M (i)

Jaszcz Patryk

Mielec - Pazdro Małgorzata

Trening czyni mistrza(autorska piosenka Patryka)

M (i)

Kozyra Kacper


Wschowa - Lajzner Beata

Być dla kogoś (Jakub Jurzyk)

M (i)

Kuleta Agnieszka


Józefin - Czarnecka Teresa

Dwie bajki (Doda)

M(i)

Michalak Sabina


Gliwice - Kałusek Marcin i Roj Monika

What a feeling (Irene Cara)

M (i)


Motyl Jessica

Mielec - Pazdro Małgorzata

Świat się pomylił

M (i)

Pietralska Małgorzata, Mosiołek Paweł keyboard


Radom - Gmur Izabela

Szukaj mnie (Edyta Geppert)

M (i)

Ring Julia


Łącza - Biwo Maja

Pójdę pod wiatr

M (i)

Sak Rafał (z zespołu Arabeska)


Końskie - Skorupa Eliza

Nie dokazuj(M.Grechuta)

M (i)

Sawicka Marlena

Wiechlice, woj. lubuskie - Orman Aneta

List do matki (Violetta Villas)

M (i)

Sokołowski Jarosław

Katowice - Willem Katarzyna

Sen o Wiktorii (Dżem)

M (i)

Szlachta Mirosław


Pilchowice - Pacia Izabella

Do kołyski (Dżem)

D (f)

Kasprzyk Kinga

Klucze - Kasprzyk Piotr

Lubię wracać tam gdzie byłem już (1 i 2 to te same podkłady)

D (f)

Kusterska Kalina


Nysa - Szlempo Miriam

Taki cud i miód (Danuta Błażejczyk)

D (f)

Szyrwińska Natasza

Sosnowiec - Palacz Alicja

Piosenka drewnianych lalek (Monika Malec)

D (f)

Zawrzykraj Julia


Kraków - Chmielewska Alicja

Małe tęsknoty(Krystyna Prońko)

M (f)

Adamczyk-Drożyńska Katarzyna


Sławków - Rosa Agnieszka

O niebo lepiej

M (f)

Baruch Łukasz

Dąbrowa Górnicza

Kalejdoskop (tekst własny, muz. Grzegorz Dowgiałło)

M (f)

Bochen Karolina


Pieszyce - Lutz Anna

W niewielu słowach(Budka Suflera)

M (f)

Hofman Aleksandra

Tychy - Gajda Joanna

Gdzie jesteś dziewczyno

M (f)

Kopeć Miłosz (gitara, tata Miłosza albo mp3)

Jastrzębie Zdrój - Klyszcz Beata

Opadły mgły, wstaje nowy dzień (Stare dobre małżeństwo)

M (f)

Krząstek Agnieszka


Wrocław - Baraniewska Donata

Ja się boję sama spać

M (f)

Kumorek Nina, sama akompaniuje sobie na gitarze elektrycznej


Bystra - Kumorek Renata, Prostak Maria

Wariatka tańczy

M (f)

Okręglicki Marek

Andrychów

Nie dokazuj (Marek Grechuta)

M (f)

Pogoda Katarzyna

Chorzów - Pielok Karol

Ech, Mała

M (f)

Rosołek Karol

Bytom

Najadłem się głodu


M (f)


Wawrzyk Angela

Czeladź - Wawrzyk Andrzej

Zero gravity

M (f)

Żebrowska Monika

Katowice - Łyczkowska Katarzyna

Tańczące Eurydyki(Anna German)

 
Laureaci eliminacji - wrzesień 2019

 

I miejsce - Jessica Motyl

I miejsce - Angela Wawrzyk

II miejsce - Rafał Sak

II miejsce - Nina Kumorek

III miejsce - Małgorzata Pietralska

III miejsce - Katarzyna Pogoda

IV miejsce - Patryk Jaszcz

IV miejsce - Julia Zawrzykraj

V miejsce - Marlena Sawicka

V miejsce - Marek Okręglicki

 
Uczestnik Eliminacji 2019 - Michał Kostrzewa

Michał bardzo lubi muzykę, uwielbia śpiewać. Jest laureatem wielu konkursów ogólnopolskich. W dalszym ciągu chce rozwijać swoje zainteresowania i doskonalić umiejętności wokalne.

 
Juror Eliminacji 2019 - Piotr Wilczyński

Muzyk, którego historia wiąże się przede wszystkim z nurtem tzw. Nowej Fali.

 
Juror Eliminacji 2019 - ksiądz Adam Spałek

Ks. Adam Spałek: teolog, absolwent Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach oraz pedagog, absolwent Instytutu Pedagogiki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Obecnie - Diecezjalny Wizytator Katechizacji Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Gliwicach oraz Diecezjalny Duszpasterz Nauczycieli i Wychowawców, doktorant w Instytucie Pedagogiki Akademii Ignatianum w Krakowie.

 
Juror Eliminacji 2019 - Jacek Skorupa

Skorup to raper i producent muzyczny, autor pięciu płyt solowych: “Pieśń Wajdeloty” (2006), “Droga Watażki”(2009), “Etos Kowboja”(2011), “Piękna Pogoda”(2013) i "Ludzie chmur"(2015). Związany z wydawnictwem MaxFloRec. Wspólnie z Bu, Metrowym i HK Rufijokiem członek zespołu Kosmos, którego płyta zatytułowana “Kosmos” ukazała się w październiku 2012 nakładem wytwórni Protest Song. Teledysk do utworów “Solidarność/Z Bandą” pochodzący z solowej płyty “Etos Kowboja” został wyróżniony na festiwalu Yach Film 2011 w kategori Grand Prix. Na co dzień współpracujący z duetem producenckim JazBrothers w których towarzystwie występuje na żywo. Występuje na żywo również w towarzystwie muzyków takich jak: Tomasz Mucha, Paweł Piec, Jarosław Spałek, Wojciech Front i Dj'ów: Hopbeat, HWR. Udzielał się gościnnie na wielu płytach, współpracował z takimi artystami jak: Grubson, Mela Koteluk, Liroy, Rahim, Lilu Tabu, Gano, Bas Tajpan, Proceente, Mademoiselle Carmel, Earl Jacob i wieloma innymi.

 
Juror Eliminacji 2019 - Mirosława Sander

Wokalistka, pianistka, były pracownik instytucji artystycznych opery, operetki, filharmonii. Prezes dwóch stowarzyszeń muzycznych - Mozart i Chopin.

 
Juror Eliminacji 2019 - Tomasz Mucha

Tomasz Mucha jest absolwentem Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie dr. Henryka Gembalskiego (2001). Wykłada skrzypce jazzowe na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Prowadzi swoje zespoły: Tomek Mucha Collective, Mulasta Trio. Współtworzy duet z legendą polskiej muzyki – Włodzimierzem Nahornym. Występuje również w zespołach: GaDMu Trio, Lipiny Syndicate, Brazilian – Polish Connection. Współpracuje ze sceną hiphopową: Skorup (płyty – Piękna Pogoda, Ludzie Chmur). Ma na swoim koncie dwie autorskie płyty: Tomek Mucha Collective (2004), Mulasta Trio – Live in Green Eye (2008). Znalazł się także na ponad dziesięciu płytach jako członek innych zespołów lub gościnnie. Był uczestnikiem wielu festiwali w kraju i za granicą. Występował  z takimi gwiazdami jak: John Zorn, Zbigniew Namysłowski, Jarosław Śmietana, Maciej Sikała, Mariusz Bogdanowicz, Arek Skolik, Paweł Kaczmarczyk, Lasse Lindgren, Locko Richter, Siergiej Dawidow, Tymon Tymański, Tomasz Gwinciński.

 
Juror Eliminacji 2019 - Danuta Olesińska

Magister Danuta Olesińska. Z wykształcenia muzyk dyplomowany i nauczyciel sztuki. Kocha kwiaty, zwierzęta oraz muzykę, z którą jest związana od 35 lat. Wielokrotnie nagradzana za znaczące  osiągnięcia w dziedzinie artystycznej przez Prezydenta Miasta Gliwice, a za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

 
Juror Eliminacji 2019 - Kalina Fleszar

Jestem osobą artystyczną i wyczuloną na estetykę. Gram na pianinie, śpiewam (zaczynam klasycznie), piszę wiersze i różnego rodzaju artykuły, zdarzyło mi się rysować i zajmować różnymi dziedzinami plastycznymi, czy wystrojem wnętrz, jednak na pewno najbliższa jest mi muzyka i pisarstwo szeroko rozumiane. W chwili obecnej jestem "wolnym strzelcem" edukacji i intensywnie zgłębiam dziedzinę psychologii.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 88