Konto Fundacji Rytm Gliwice: Bank BGŻ,

18 2030 0045 1110 0000 0360 6920

KRS Fundacji: 0000442065, Nip Fundacji: 631-264-76-48, Regon Fundacji: 243-115-120

Fundacja Rytm Gliwice planuje od przyszłego roku (2019) zorganizowanie 1 ogólnopolskiego festiwalu
wokalnego osób z niepełnosprawnościami "Zaczarowany mikrofon". Na festiwal ten, a konkretnie jego koncerty
eliminacyjne (pierwszy w marcu 2019) można już dokonywać zapisów. Prosimy w tym celu kierować
zapisy i zapytania na adres presto@presto.gliwice.pl. Serdecznie wszystkich pozdrawiam - w imieniu
Rady Fundacji Rytm Gliwice, Prezes Marian Dragon, www.fundacjarytmgliwice.pl
O Nas
Współpracownicy Fundacji Rytm Gliwice: Patrycja Składan

 

Witam. Nazywam się Patrycja Składan i mam 17 lat. Uczę się w Technikum Ekonomiczno-Usługowym o profilu technik-hotelarz. Mam wiele zainteresowań. Jednym z najważniej- szych jest muzyka, a konkretnie śpiew. Od dzieciństwa kocham śpiewać.

 

Pewnego dnia mama zapisała mnie do prywatnej szkoły muzycznej "Musica Nova" na lekcje wokalu. Uczęszczałam tam przez trzy lata, lecz niestety, nauczyciel, który to prowadził, przeniósł się do Rudy Śląskiej. Miło wspominam naukę u pana Tokarskiego, mimo tego, że cały czas śpiewałam piosenki jazzowe. Nagrałam tam swój pierwszy utwór  Edyty Górniak "Kasztany".

czytaj całość...
 

Zespół organizacyjny Festiwalu Piosenki Rytm Gliwice

 • Prezes Fundacji Muzycznej „RYTM” -    Marian Dragon
 • Konsultant - Mieszko Adamkiewicz
 • Rzecznik prasowy - Anna Pająk
 • Kierownik techniczny i akustyk - Damian Musztyfaga
 • Kierownik eliminacji oraz Festiwalu - Grzegorz Moryl
 • Grafik festiwalowy – Paweł Nogal
 • Asystentka prezesa – Ada Kłopotowska

Współpracownicy Festiwalu Piosenki Rytm Gliwice

 • Redaktor naczelny biuletynu – Zdzisława Szpilur
 • Administrator strony internetowej – Damian Borawski
 • Koordynator ds. wolontariuszy – Katarzyna Pundyk
 • Konferansjer i konsultant ds. artystycznych - Grzegorz Romanow
 
Współpracownicy Fundacji Rytm Gliwice: Renata Drozdek

http://rytm.kei.pl/images/stories/2011/uczestnicy_koncertow/kwietniowy_gkk_2011/renata_drozdek.jpg

Renata Drozdek urodziła się 1 lutego 1988 roku w Gliwicach. Wokalistka o wszechstronnych zainteresowaniach muzycznych. Na Gliwickim Koncercie Promocyjnym, w styczniu 2008 r., za utwór „Jaskółka” otrzymała pierwsze miejsce. Bierze udział w przeglądach oraz koncertach organizowanych przez Stowarzyszenie Muzyczne "Rytm". O sobie mówi: "Muzyka jest moją pasją, poświęcam jej każdą wolną chwilę. Każdy występ jest dla mnie ogromnym wyzwaniem i okazją sprawdzenia samej siebie. Uwielbiam śpiewać ballady, wzruszają mnie dźwięki, ale tylko te płynące prosto z serca".Swe muzyczne inspiracje i upodobania czerpie z otaczającego ją świata, z muzyki soulowej, musicalowej, poezji śpiewanej oraz z artystów takich jak: Sade, Whitney Houston, Grzegorz Turnau, Czesław Niemen, Alicia Keys. W chwili obecnej Renata poszukuje możliwości dalszego rozwoju muzycznego.

 
Współpracownicy Fundacji Rytm Gliwic: Magdalena Skowron

http://rytm.kei.pl/images/zdjrozne/magdalena_skowron.jpg

Jestem absolwentką Liceum Ogólnokształ- cącego nr 1 w Gliwicach, marzę o dostaniu się na studia psychologiczne. Moją największą pasją jest muzyka i taniec. Chociaż nie mam za grosz talentu muzycznego nie wyobrażam sobie dnia bez muzyki. Słucham różnych gatunków muzycznych, ale głównie w moich zbiorach króluje rock. Przez 3 lata trenowałam tańce latynoamerykańskie min. cha che, salsę, sambę i rumbę. W wolnych chwilach jeżdżę na koncerty, czytam książki i spotykam się z przyjaciółmi. Zostałam wolontariuszką Stowarzyszenia Muzycznego Rytm ponieważ uwielbiam obcować z muzyką i słuchać utalentowanych ludzi :).

 
Współpracownicy Fundacji Rytm Gliwice: Mateusz Paszczela

http://rytm.kei.pl/images/najnowsze.jpg

Urodzony 5 września 1992 roku w Gliwicach. Optymista z dużym poczuciem humoru. Pasjonuje się głównie psychologią i z tym wiąże swoją przyszłość. Obecnie uczy się w Zespole Szkół Techniczno Informatycznych nr 1 w Gliwicach w klasie logistycznej oraz pracuje jako wolontariusz w Świetlicy Środowiskowej w Gliwicach - Sośnicy. Z wielka pasją również udziela się w Stowarzyszeniu Muzycznym "Rytm" w roli konferansjera i ma nadzieję, że dobrze mu to wychodzi. Mimo wielu przeciwności losu zawsze na jego twarzy znajduję się uśmiech i tego też życzy wszystkim ludziom.

 
Współpracownicy Fundacji Rytm Gliwice: Aleksandra Cappilleri

http://rytm.kei.pl/images/najnowsze.jpg

Aleksandra Cappilleri - pedagog ds. resocjalizacji, specjalista terapii uzależnień -  od 2003 roku pracuje na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w różnych instytucjach pomocowych, aktualnie Ośrodku Pomocy Społecznej w Gliwicach, Stowarzyszenie Promocji Zdrowia i trzeźwego stylu życia ,,Szansa", współzałożycielka fundacji  Integro na rzecz kobiet i matek z dziećmi na terenie Bytomia. Pedagog w projekcie „dzieci ulicy” - OPS Gliwice. A propos doświadczeń z muzyką - często brała udział w koncertach, jako nastolatka uczyła się gry na gitarze ....

Głównym celem Fundacji INTEGRO jest stworzenie Schroniska dla Bezdomnych Kobiet oraz realizowanie projektów przeciwdziałających wyklu- czeniu społecznemu osób zagrożonych zepchnięciem na margines społe- czeństwa. Umiejscowienie placówki ma wymiar szczególny z uwagi na historyczny kontekst obiektu. ,,Cisza Syjonu'' to część powstałego ponad 100 lat temu kompleksu pomocowego Matki Ewy von Tiele-Winckler z Miechowic. Matka Ewa poświęciła swoje życie działalności charytatywnej mimo, iż była dziedziczką majątku Franza von Winckler jednego z największych przemysłowców górnośląskich pierwszej połowy XIX wieku (położył podwaliny pod rozwój Katowic jako głównego ośrodka przemysłowego na Górnym Śląsku). Kompleks pomocowy w Miechowicach stał się przystanią dla sierot, bezdomnych i upośledzonych. Szczególną troską Matki Ewy - była praca z osieroconymi dziećmi, prowadzona w systemie małych grup, tzw. rodzinek ("Kinderheimaten"), przynosząca znakomite rezultaty wychowawcze.

http://www.integro.oswiata.org.pl/

 
Współpracownicy Fundacji Rytm Gliwice: Aleksandra Orleańska

http://rytm.kei.pl/images/aleksandra_orleanska_1.jpg

Urodziła się i mieszka w Gliwicach. Obecnie uczęszcza do klasy maturalnej VIII LO w Gliwicach. Od 3 roku życia uczy się gry na pianinie. Ogólnie pojęta muzyka jest jej pasją. Ogromną przyjemność czerpie ze śpiewania. W różnych konkursach i festiwalach bierze udział praktycznie od przedszkola. Swoją przyszłość chce również związać z muzyką kontynuując naukę na Akademii Muzycznej. Z Rytmem związana jest od 4 lat.

 
Współpracownicy Fundacji Rytm Gliwice: Witold Bednarczuk

http://rytm.kei.pl/images/witold_benarczuk.jpg

Już od najmłodszych lat jestem pasjonatem dźwięku i fotografii. Jako młody chłopak pracowałem krótko w Estradzie Śląskiej. Tam Czesław Niemen przy okazji wizyty w dziale elektroniki  wyraził ciepłą opinię  o zbudowanym przeze mnie syntezatorze. Przypomnę, że były to czasy, gdzie instrumenty były dostępne za żelazną kurtyną. Wiele rzeczy robiło się samemu (gitary, przystawki do gitar, i.t.p.). Przytaczam ten epizod dla podkreślenia mojej determinacji i dążenia do celu jakim cały czas jest realizacja swoich pasji. Obecnie założyłem firmę MovieArtStudio  zajmującą się rejestracją obrazu jak i dźwięku z koncertów i recitali. Kierunek rozwoju, to teledyski oraz reklama audiowizualna. Zajmujemy się: - rejestracją audio-wideo koncertów, festiwali i eventów – (także Festiwal Młodych Talentów organizowany przez Stowarzyszenie Muzyczne “Rytm”), filmujemy czterema kamerami z wykorzystaniem kranu o zasięgu do 5,5 m z głowicą elektryczną, oraz SteadyCamu i statywów z głowicami olejowymi; oferujemy własne doświetlenie planu; dźwięk nagrywamy wykorzystując nagłośnienie imprezy - niezależnie za pomocą trójdrogowych splitterów – dysponujemy 24 osobnymi ścieżkami, po jednej na każdy instrument i wokal. Dzięki zastosowaniu trójdrogowych splitterów możemy asekuracyjnie rejestrować dźwięk przy 16 kanałach, na dwa laptopy jednocześnie. Oferujemy montaż z materiałów powierzonych.

Witold Bednarczuk MovieArtStudio

Nasza strona: www.movieartstudio.pl

 
Współpracownicy Fundacji Rytm Gliwice: Ada Kłopotowska

Od niedawna jestem związana z RYTMem. Od pierwszego spotkania w siedzibie stowarzyszenia zauroczyła mnie atmosfera tworzona przez członków oraz poszczególnych uczestników Gliwickich Koncertów Konkursowych. Aż dziw, że wcześniej nie nawiązała się współpraca między nami biorąc pod uwagę, iż od dziecka mieszkam w sąsiedztwie Stowarzyszenia Muzycznego, a także przez wiele lat byłam harcerką należącą do drużyny, której siedziba mieściła się drzwi w drzwi z placówką oraz faktu, że nie wyobrażam sobie życia bez muzyki. Tym milej, iż teraz mogę być tak blisko niej, niemalże być jej częścią. Ponadto jestem studentką V roku Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, uwielbiającą czynny wypoczynek na dwóch kółkach, a także podczas wędrówek w polskich górach, Tatrach i Karkonoszach, a przy deficytach budżetowych i czasowych w Beskidzie Śląskim i Żywieckim.

 
Współpracownicy Fundacji Rytm Gliwice: Lidia Badura

Doktor nauk matematycznych, nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Opolskim w Instytucie Matematyki i Informatyki, nauczyciel matematyki w Szkole Podstawowej w Toszku. Ukończyła Studium Muzyki Kościelnej w Opolu uzyskując dyplom organisty i uprawnienia do prowadzenia zespołów śpiewaczych. Zagorzała uczestniczka warsztatów liturgiczno-muzycznych prowadzonych przez ośrodki dominikańskie w Krakowie i Wrocławiu, zakochana w muzyce liturgicznej.

 
Współpracownicy Fundacji Rytm Gliwice: Andrzej Bałucki

Andrzej Bałucki przybył do Stowarzyszenia Muzycznego "Rytm" w czerwcu roku 2010. Jego pasją jest filmowanie imprez muzycznych i ciekawych wydarzeń z udziałem muzycznej młodzieży naszego Stowarzyszenia. Bardzo chętnie kameruje Gliwickie Koncerty Konkursowe. Z kamerą w ręku działa już od 25 lat. Hobby Andrzeja to czytanie książek. Andrzej uwielbia także przyrodę, a góry w szczególności. Z zawodu jest elektronikiem. Cieszymy się, że pan Andrzej jest wśród nas.

 
Współpracownicy Fundacji Rytm Gliwice: Wydział Katechetyczny i Referat ds. Muzyki Kościelnej

http://rytm.kei.pl/images/najnowsze.jpg

Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Gliwicach w osobach ks. Adama Spałka i ks. dr Tadeusza Hryhorowicza oraz  Referat  ds. Muzyki Kościelnej w osobie ks. dr Franciszka Koeniga wspiera działalność Stowarzyszenia Muzycznego RYTM,  udzielając mu  wszechstronnej pomocy w propagowaniu wartościowej idei poszukiwania i rozpoznawania talentów  muzycznych wśród młodego  pokolenia. Księża reprezentujący Wydział Katechetyczny oraz Referat Muzyki Kościelnej są  zdania, iż Stowarzyszenie Muzyczne  RYTM jest nośnikiem cennych wartości wśród młodzieży. Współpraca z w.w. Wydziałem  i Referatem trwa od roku 2009 i rozwija    się z każdym nowym Gliwickim Koncertem Konkursowym.

 
Współpracownicy Fundacji Rytm Gliwice: Henryk Zydek

Wieloletni pedagog, nauczyciel wf-u, przyrody, informatyki, gimnastyki korekcyjnej, nauczyciel-bibliotekarz. Pasjonat wszelkiej muzyki, bez względu na gatunek i pochodzenie. Wspiera i promuje każdą działalność muzyczną. Przez wiele lat prowadził założony przez siebie szkolny zespół muzyczny. Oprócz muzyki posiada inne pasje, np.: kolekcjonuje obrazy, zbiera fajki tytoniowe, szklanki do piwa, kamienie szlachetne, słoiki o ciekawych kształtach, filiżanki do kawy, egzotyczne maski. Poza tym pisze wiersze i książki, maluje, rysuje, wymyśla scenariusze nowych programów telewizyjnych, których część zamieścił na własnym blogu - http://gryiteleturniejepomysluhenrykzydek.blox.pl/html

 


Znajdź nas:

http://rytm.kei.pl/images/stories/youtube-icon.png http://rytm.kei.pl/images/stories/facebook-icon.png http://rytm.kei.pl/images/festiwal_proarte/proarte_logo.png